Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!

Forum je zatvoren.
 
HomePortalLatest imagesRegisterLog in

 

 Divine Punishment

Go down 
+9
Tolmy
Orbz
sanjin the magician
JadenSRB
Amy Cool
Kenny
Admin
AnyOne813
čovek
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Tolmy
Forumski Pesnik



Posts : 5962
Join date : 2010-11-12
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyTue 2 Aug 2011 - 1:21

Ma neki put mi odkuca dve poruke odjednom...
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs/
Andahunter
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
Andahunter


Posts : 643
Join date : 2010-11-12
Age : 30
Location : Konoha

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyTue 2 Aug 2011 - 5:18

@Amy
Ja smatram da je moja lista fairy-a bolja od tvoje, jel mozes da me ubedis u suprotno?
https://2img.net/r/ihimizer/img830/2425/agentilista.png
Samo -1 Sanctuary in the Sky.
Back to top Go down
blue neca
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
blue neca


Posts : 859
Join date : 2010-11-12
Age : 31
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyTue 2 Aug 2011 - 13:15

Andahunter wrote:
@Amy
Ja smatram da je moja lista fairy-a bolja od tvoje, jel mozes da me ubedis u suprotno?
https://2img.net/r/ihimizer/img830/2425/agentilista.png
Samo -1 Sanctuary in the Sky.
odigrajte partiju na dn pa vidite cija je bolja ja msm njena jer meni vise lezi da igram bez kristije i rituala....
Back to top Go down
Tolmy
Forumski Pesnik



Posts : 5962
Join date : 2010-11-12
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyWed 3 Aug 2011 - 21:29

Dobri su agenti i sa heraldom,mada je deck tad sporiji


Last edited by Tolmy on Wed 3 Aug 2011 - 22:24; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs/
blue neca
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
blue neca


Posts : 859
Join date : 2010-11-12
Age : 31
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyWed 3 Aug 2011 - 21:49

Tolmy wrote:
Dobri su agenti i sa helaldom,mada je deck tad sporiji
s kim????
Back to top Go down
čovek
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
čovek


Posts : 1399
Join date : 2011-01-02
Age : 25
Location : wot?

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyWed 3 Aug 2011 - 22:10

Heraldom...^
Back to top Go down
Tolmy
Forumski Pesnik



Posts : 5962
Join date : 2010-11-12
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyWed 3 Aug 2011 - 22:25

Very Happy Brzo kucam poruke pa zakacim slova xD

Mislim na heralda...
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs/
blue neca
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
blue neca


Posts : 859
Join date : 2010-11-12
Age : 31
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyThu 4 Aug 2011 - 8:51

niej sporije sat pricas bre brze ti dodje sanctuary u ruku....za punisment pa j protivnika u mozak sa njime...
Back to top Go down
Amy Cool
Common Duelist
Common Duelist
Amy Cool


Posts : 100
Join date : 2011-04-02

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyThu 4 Aug 2011 - 13:53

Nema svrhe igrati mirror partiju. pogotovo ne zato sto nije samo do deka nego i do igraca. najbolje je kad jedan igrac igra sa oba deka pa vidi sam. ni to nece bas puno pomoci s tim da dek koji sam pravis najbolje znas a kada testiras neciji drugi ne znas sve misli onoga ko je napravio i kako on to igra. nije samo vidjeti karte i znas sve ima tu dosta toga sto se pokaze tek poslije nakon dugog druzenja s dekom.

a evo Andahunter ne znam koliko ce te to uvjeriti jer svako misli da je njegov dek najbolji ali dacu ti par primjera zasto.

1) Orange Herald i Perfection imaju jako veliki cost. Taj cost je velik obzirom da su ti gotovo svi monsteri potrebni. Desi se da nisu ali najcesce jesu. Tebi se vjerovatno cini da bacanjem recimo Jupitera za Perfectionov effekat daje tebi mogucnost za Hyperiona ali Jupiter nije samo tu da bude fodder, on mora koristiti vise od samo toga. Dalje ne zelis doci u situaciju da bacis Earth-a ili Hypeirona ili Krystiu ili cak Honesta. Osim toga te karte ti uzimaju puno prostora u deku ukljucujuci i Dawn. Jupiter isto ima takav cost pa samim time sto Heraldi uzimaju fejrije jupiter ima manje mogucnosti za svoj efekat jer nije bas da imas puno monstera u ruci tako cesto. A sta dobijes kada pozoves Perfectiona i nemas fairy-ja u ruci? tad jednostavno izgubis duel jer si vec previse resursa potrosio da bi heralda pozvao, naravno govorim protiv jakih dekova i protivnika ne sad nekog random klinca sa DN-a koji ne zna ni sta igra. Sumirano, Heraldi= preveliki cost u deku gdje ti skoro svaki monster puno znaci. Npr: ti bi bacio Zeradiasa za Perfectionov efekat jer imas field vec pa ti on kao ne treba. Ja bih u svom deku za razliku od tebe Zeradiasa skoro uvijek bacila za field bez obzira sto vec imam jedan ili dva. Tako imam u grave-u instant fodder za Hyperiona i to mi je jedna od strategija kad protivnik postavi facedown jer ja nemam vise nista u grave-u a onda dodje zeradias i eto ga opet efekat + field + -1 u deku sto sve dodaje sinergiji mog deka. kod tebe je ovdje vise situacija izgubis na mostu dobijes na cupriji. field meni uvijek treba jer protivnik uz sve moje counter fairije zeli prvo ukloniti field.

2) 1x Pot of Duality, 2x Zeradias i 2x Sanctuary a 3x divine Punishment = sansa za dead punishment puno veca od: 3x Pot of Duality, 3x Cards from the Sky, 3x Zeradias, 3x Sanctuary, 3x Artemis kod mene. dead punishment je ono sto ti se jednostavno ne smije dogoditi u deku jer ako ga igras na 3x onda mu moras obezbijediti uslove za to inace deck nije nista vise nego za fun.

3) 2x Miraculous Descent. prespora. imas vec dovoljno slicnih efekata: 3x Jupiter + 2x Alchemist. ovo znaci mogucnost da imas Descent a nemas sta pozvati iz RFG. vjerovatno tvoj odgovor na ovo bi glasio da uvijek nesto imas jer je hyperion tu ali to je samo bajka. da sve tako glatko funkcionise onda bi vjerovatno vidjeli i pokoji agent deck na vrhu nekih turnira. ne mozes sigurno uvijek dobiti Miraculous kada ti treba, pogotvo ne sa tvojim draw engine-om. evo jedan veoma dobar primjer: ti imas recimo jupitera, eartha ili tako nekoga u RFG sto je puno veci slucaj nego sto ces imati Hyperiona ili Kriytiju tamo. nemas resursa jer si ih vecinom potrosio na svoje high cost monstere kao sto je Perfection. tvoj red je i cekas kartu koja ce ti okrenuti igru na tvoju ruku ali sta dobijes? dobijes Descent. naravno setujes ga ocajno nadajuci se da protivnik nece imati nesto da unisti to. recimo i da nema ali i sto ce mu kada ima spamovan field of monstera jer recimo igra tengu-plant-doppel-junk. ti naravno aktiviras taj svoj Descent i pozoves nekoga kao zastitu od napada ali to bas i ne pomaze, ne protiv takvog deka. a da si recimo imao torrential tribute, sto je jos uvijek jedna od najjacih karata u igri i skoro svaki ozbiljan dek je treba imati ili imati veoma dobar razlog zasto je nemati (ti ovo nemas a nemas ni torrential O_o), onda bi ga lagano setovao i uzivao dok protivnik spamuje da bi mu na kraju sve to propalo u vodu i igra bila u tvojim rukama. eto to su mali razlozi zasto ne ta tvoja descent. a da, na papiru kada se to ovako vidi, da ima puno sanse da se ona iskoristi ali zasto ona a ne torrential (ne ulazim u to ako ti je RL deck a ne online verzija jer si sam htio da ih poredimo). moras znati postaviti prioritete kada pravis dek. i beckoning light izgleda dobro tipa vratis eartha i hyperiona ili cak i kristiju iz grave-a a bacis nesto tamo ne bitno sto ti ne pomaze. ali kada bi tako pravili dek i cekali te situacije da se dese nikad nista ne bi bilo kako treba. brzina je ono sto se danas trazi a descent to sigurno ne daje.

4) 2x Valhalla + 1x Hecatrice + 1x Pot of Duality + cinjenica da ti protivnik lahko unisti Valhallu= ovo su 3 mjesta u tvom deku koja trosis samo da bi mogao pozvati Kristiju (jer je ionako neces pozvati nikad pomocu sopstvenog efekta zato sto hyperion ne ceka nikad da se napune 4 soma u graveyardu, dobro je ako imas i jednog monstera tamo) i Hyperiona kojeg ionako mozes pozvati veoma lahko sa toliko agenata (mozda ti i ne jer nemas jak draw engine za to). zasto to radis? zar je Kristya toliko vrijedan toga mjesta u deku? nije da imas puno sanse da je povuces u prvom redu + Valhallu ili Hecatrice i napravis lock. ovo sve znaci veliki potencijal da povuces kartu koja ti ne treba bas u trenutku kada nemas izlaza nego da nesto jako povuces.

5) Imas 3x Hyperiona i koristis jos 2x MST...a imas i Divine i Perfectiona. Takav omjer ozbiljniji dek nikad sebi ne dopusta. Znati izbalansirati dek je umjetnost.

6) DRAW ENGINE. 1x Pot of Duality vs 3x Pot of Duality 3x Cards from the Sky 3x Artemis= mislim da je rezultat ovoga i vise nego ocit. ja sebi mogu dopustiti da imam samo 2x Hyperiona jer mi za treceg nema nikad vremena. igra se zavrsi mnogo prije toga. 3x earth + ovakav moj draw engine + 3 zeradiasa koji mi pravi -1 u deku skoro uvijek= mnogo velika sansa da uvijek imam bar jednog hyperiona. ovo sve je i razlog zasto nemam 3 jupitera nego 2 jer mi 3 nisu potrebna. ovo sa draw engine-om je fatalna stvar i samo zbog ovoga moj dek je za mnogo stupnjeva jaci od tvoga.

7) moj trap line-up je mnogo jaci od tvoga. imam vise counter trap karti koje se tesko negiraju + cinjenica da moj divine uvijek ima field sa mojim draw engine-om i vecim brojem i fielda i zeradiasa u deku od tvoga. moje trap karte imaju sinergiju sa mojim counter fairy monsterima sto mi daje jos vecu potporu za razliku od tvog Perfectiona koji samo skracuje broj karti u ruci.

8 ) Artemis i Meltiel + cinjenica da je field stalno tu iz vec pomenutih razloga + mnostvo jakih counter trap karti: divine, warning, solemn i tools. ovo samo daje veliki lock protivniku jer ja kad setujem kartu i imam jednog od ove dvojice pogotovo meltiel-a protivnik se cesto ne smije usuditi nista da aktivira jer se boji te uzasne kombinacije sa meltielom: da ce mu taj efekat biti negiran + 100 Lp + jos jedna karta mu ode (skoro svako ima neku kartu na fieldu u ovom formatu). cinjenica da meltiel i artemis ne mogu biti negirani odnosno ne startaju chain (continuous effect) im daje mnogo vecu moc. tvoj perfection za razliku moze lahko biti negiran jer je spellspeed2. konzistentnost se povecava time sto meltiel vraca dijelom LP koji je potrosen na trapovima kao tools i solemns.

9) moj dek u mirror match je odlican za razliku od tvoga. evo i zasto. heraldi su spellspeed2 odnosno podlozni divine punishmentu. ti u mirror matchu mozes izgubiti dosta resursa vecinom odmah i partiju ako prvo potrosis dosta dok pozoves perfectiona zatim diskardujes onu vracenu kartu sa dawn-om za njegov effekat i onda ti on bude negiran i unisten sa divine punishmentom koji sada ima 99% sansu da nije dead zato sto oba deka imaju field. ostajes kratkih rukava. ne ulazim u karte kao hyperion jer oba deka imaju tu sansu. moj za razliku od tvog ce te stvari brze raditi bez obzira sto imam samo 2 hyperiona zato sto imam veliku brzinu. Ono sto moj cini odlicnim u ovim situacijama je veliki broj counter trap karti ukljucujuci tools koji moze negirati divine + artemis i meltiel koji prave prednost i kada protivnik aktivira divine. naravno ne mogu biti negirani od strane divine punishmenta jer su im efekti continuous. na ovo sve dodaj da ce field biti uvijek prisutan jer je mirror. samim tim protivnik se moze jako duboko ukopati aktivirajuci divine a ja sam u prednosti jer znam da ga ima u deku 100% a on ne zna koje counter trapove jos ja imam.

10) ja imam 2 veoma dobra tech-a koji su jak iznenadjujuci faktor i cesto znace partiju. Return from the different dimension je karta koja stavlja slag na tortu i za razliku od tvoga descenta moze vratiti cijeli field monstera banishovanih hyperionom i cards from the sky i time me zastiti od napada mnogo bolje nego samo jedan monster to moze. dalje kada ga aktiviram u mom redu to obicno znaci pozovi jupitera i eartha i jos par monstera i zatim earth+nesto=synchro + opet imam u grave-u agente za hyperiona. druga karta je malefic cyber end dragon. ovome se niko ne nada, bar ne u agent decku. veoma jak beatstick sa 4000 tek tako. moze se nositi sa svakim monsterom u battle-u. lock karte kao Shi En (nije bas da nesto znaci protiv mojih mnogih counter trap karti) ili barkion nekada znaju malo zasmetati a ovo ih izbaci iz takta tek tako Very Happy. meltiel i hyperion obicno pociste field pa onda malefic cyber end znaci otprilike game over.

11) sitnica ali koliko i jeste toliko i nije. ja imam u extra decku chimeratech fortressa a ti ga nemas. to znaci ja kada igram protiv gadgeta ili machina kombinacija to znaci mnogo veca prednost od tvog decka. mozda je tebi to smijesno ali prednost je prednost. <- owned

ovo su samo grube stvari koje sam navela, ono sto se vidi na prvi pogled kada poredis dekove a zalaziti dublje u temu ne zelim jer je i ovo previse razloga navedenih. mozda ti ovo djeluje sve grubo ali tvoj izazov je bio takav i trazio je ovakav odgovor. svaki ozbiljan igrac ne bi ni postavljao tvoje pitanje jer je ocigledno na prvu da je moj dek mnogo mnogo bolji od tvoga. ovo nije subjektivno misljenje nego ima objektivnih 11 argumenata koje ne mozes pobiti. peace Cool


Last edited by Amy Cool on Thu 4 Aug 2011 - 15:30; edited 1 time in total
Back to top Go down
Tolmy
Forumski Pesnik



Posts : 5962
Join date : 2010-11-12
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyThu 4 Aug 2011 - 14:42

Amy,svaka cast Very Happy
Ceo referat iz oblasti strategije
Samo da znas, Malefic i Hyperion ne mogu da napadnu u istom potezu zbog efekta Malefica.

A za ostalo si lepo objasnila,jos kad bi igrala irl bila bi real pro


Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs/
blue neca
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
blue neca


Posts : 859
Join date : 2010-11-12
Age : 31
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyThu 4 Aug 2011 - 14:56

nenenenenenen ja ne verujem brt stvarnon si se nadmasila i ako nisam sve procitao stigao sam do 5-6 nie bitno ali stvarno referat ti je zakon! a i tolmy brt nie malefic za napad u jednom turnu ako imas feruje vec u igri on ti je eventualno podrska ako ti je polje parzno pa prizoves njega i punis protivnika jos ako ima dp na polju ne moze ti nista jer je mene jednom malefic nie sad bas jednom al ajde izvukao igram protiv tipa i tu smo negde sa LP njemu prazno polje ja neam valhalu niti ista slicno imam 2 hyperiona i malefica u ruci naravno sanctuary na polju i prizovem malefica a on kao neenenenenenne ja ako sto zar ne mogu on kao pa mozes ali brt igras sa ferijima a ne sa nznm ni ja cim i otkinem ga ..... Very Happy
Back to top Go down
Tolmy
Forumski Pesnik



Posts : 5962
Join date : 2010-11-12
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyThu 4 Aug 2011 - 14:59

Da,malefic je extra
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs/
Amy Cool
Common Duelist
Common Duelist
Amy Cool


Posts : 100
Join date : 2011-04-02

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyThu 4 Aug 2011 - 15:29

Da to sam htjela popraviti ali eto preduhitrio si me Very Happy
Back to top Go down
Tolmy
Forumski Pesnik



Posts : 5962
Join date : 2010-11-12
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyThu 4 Aug 2011 - 17:52

svaka cast amy Very Happy
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs/
blue neca
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
blue neca


Posts : 859
Join date : 2010-11-12
Age : 31
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyFri 5 Aug 2011 - 9:22

hehhehe pa jbg Very Happy
ne ali stvarno tvoji referati I DEKOVI su stvarno dobri testirao sam cak i tvoje DW-ove i ok rade izgube koju ali kidaju uglavnom vise imam pobeda sa njima nego sa ferijima....
Back to top Go down
Admin
vlas' u ovo selo
Admin


Posts : 13297
Join date : 2010-11-11

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyFri 5 Aug 2011 - 9:41

lol da juce je protiv mene igrao fairy sa maleficima
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs
blue neca
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
blue neca


Posts : 859
Join date : 2010-11-12
Age : 31
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyFri 5 Aug 2011 - 11:57

pa zar nisu dobri aj priznaj jel te nije iznenadio sa malefic cyberom?
Back to top Go down
Admin
vlas' u ovo selo
Admin


Posts : 13297
Join date : 2010-11-11

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyFri 5 Aug 2011 - 13:25

Ne, imao sam onaj momentary truce aktivan i drugi library u ruci
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs
Tolmy
Forumski Pesnik



Posts : 5962
Join date : 2010-11-12
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyFri 5 Aug 2011 - 14:32

lepo je techovati nesto sasvim neocekivano
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs/
blue neca
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
blue neca


Posts : 859
Join date : 2010-11-12
Age : 31
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyFri 5 Aug 2011 - 16:22

hahaahahaha e onda jbg to moze da zajebe partiju.....
Back to top Go down
Tolmy
Forumski Pesnik



Posts : 5962
Join date : 2010-11-12
Location : Beograd

Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 EmptyFri 5 Aug 2011 - 19:17

Pa da
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs/
Sponsored content





Divine Punishment - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Divine Punishment   Divine Punishment - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Divine Punishment
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Number C1000: Numerronius the Divine Giant
» Yu-Gi-Oh!: The Story of a Dragon that came from the divine points of the sky to destroy the Hades

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt! :: Diskusija o pojedinačnim kartama-
Jump to: