Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!

Forum je zatvoren.
 
HomePortalLatest imagesRegisterLog in

 

 Lightsworn Legion!

Go down 
+7
Kenny
Admin
Scorpion
Choko Smoky
Cira
SaberVaultSvperstar
JoXa
11 posters
AuthorMessage
JoXa
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
JoXa


Posts : 1811
Join date : 2010-11-12

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 10:45

Nemajte brige, neće biti (pure) Lightsworn-i. Pisaću o hibridnom deck-u čiji su bitan deo LS-i, kao i Judgment Dragon.

Dragonic Legion (Dragons Collide je TCG ime) je najnoviji Structure Deck, koji donosi nove Dragon monstere, koji se zasnivaju na Chaos "mehanici": pozivanje sa izbacivanjem Light & Dark monster-a sa groblja. Takođe, na momenat, bili su i Tier 1 deck (u OCG-u) pre pojavljivanja 2 broken arhetipa: Wind-Up-a i Inzektor-a. Koji su to monster-i?


Lightsworn Legion! 327px-LightpulsarDragon-SD22-JP-URLightpulsar Dragon

Attribute: LIGHT
Type: Dragon/Effect
Level: 6 Lightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svg
ATK/DEF: 2500/1500
Effect: You can Special Summon this card (from your hand) by banishing 1 LIGHT and 1 DARK monsters from your Graveyard. You can Special Summon this card (from your Graveyard) by sending 1 LIGHT and 1 DARK monsters from your hand to the Graveyard. When this card is sent from the field to the Graveyard: You can target 1 Level 5 or higher DARK Dragon-Type monster in your Graveyard; Special Summon that target.
{EFEKAT: Možete Specijalno Pozvati ovu kartu iz vaše ruke ako izbacite iz igre jedno LIGHT i jedno DARK čudovište sa vašeg Groblja. Možete Specijalno Pozvati ovu kartu sa vašeg Groblja ako pošaljete jedno LIGHT i jedno DARK čudovište iz vaše ruke na Groblje. Kada je ova karta poslata sa polja na Groblje, možete Specijano Pozvati jedno Level 5 ili više DARK Dragon čudovište sa vašeg groblja.}

Pulsar je prvi monster koji je objavljen (tj. njegov efekat). Najpoznatiji je po njegovom FTK-u, ali je Konami elegantno rešio tu situaciju, tako da sada Pulsar u tom decku "maši" tajming. Svejedno, Lightpulsar je opet najkorisniji monster ovde: pored dobrog napada, i lakog "pozivajućeg" efekta, ima sposobnost da vrati DARK Dragon-type čudovište sa groblja, odnosno Darkness Metal Dragon-a, Boss monstera u (bezmalo) svakom Dragon Deck-u.

Lightsworn Legion! 324px-DarkflareDragon-SD22-JP-URDarkflare Dragon

Attribute: DARK
Type: Dragon/Effect
Level: 5 Lightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svg
ATK/DEF: 2400/1200
Effect: You can Special Summon this card (from your hand) by banishing 1 LIGHT and 1 DARK monster from your Graveyard. Once per turn: You can send 1 Dragon-Type monster from your hand and 1 Dragon-Type monster from your Deck to the Graveyard, then target 1 card in either player's Graveyard; banish that target.
{EFEKAT: Možete Specijalno Pozvati ovu kartu iz vaše ruke ako izbacite iz igre jedno LIGHT i jedno DARK čudovište sa vašeg Groblja. Jednom po potezu, možete poslati jedno Dragon čudovište iz vaše ruke i jedno Dragon čudovište iz vašeg špila na Groblje, potom izbacite jedno čudovište sa Groblja bilo kog igrača iz igre.}

Drugi se pojavio Darkflare. Darkflare je (slabiji) counterpart Pulsar-u; slabije ATK/DEF karakteristike, nedostatak pozivanja sa groblja... Svejedno, njegov efekat je prilično zgodan u kombinaciji sa trećom, i poslednjom Dragon kartom ovde: Eclipse Wyvern-om.

Lightsworn Legion! 325px-EclipseWyvern-SD22-JP-SREclipse Wyvern

Attribute: LIGHT
Type: Dragon/Effect
Level: 4 Lightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svgLightsworn Legion! 18px-Star.svg
ATK/DEF: 2500/1500
Effect: If this card is sent to the Graveyard: Banish 1 Level 7 or higher LIGHT or DARK Dragon-Type monster from your Deck. If this card in the Graveyard is banished: You can add the monster banished by this effect to your hand.
{EFEKAT: Kada je ova karta poslata na Groblje, izbacite iz igre jedno Level 7 ili više LIGHT ili DARK Dragon čudovište iz vašeg špila. Kada je ova karta sa vašeg Groblja izbačena iz igre, možete dodati čudovište koje je izbačeno iz igre ovim efektom u ruku.}

Jasno je zašto je Darkflare tako dobar: po cenu jednog Dragona iz ruke dodaje REDMD u ruku! Ali takođe, u ovom decku, može dodati i Judgment Dragon-a.


Ovaj deck je, uglavnom, OTK deck: cilj je imati Lightpulsar-a i Judgment-a na polju, a REDMD ili na groblju, ili na polju. Šta se dešava: odigrava se Judgment efekat: čisti celo polje, ali se Pulsar efekat aktivira i poziva Darkness Metal Dragon-a, koji opet poziva Pulsar-a: 3000+2500+2800 = 8300 ; bez smetnji iz ruke: Fader-a, Veiler-a, Gorza ili Tragoedia-e.
Ali treba puno pripreme za OTK: requirement za JD-a, takođe i pozivanje Pulsara: ovo nije nimalo naivan deck, ima barem tuce kombinacija za odigravanje OTK-a.

Svakako, trebaju nam i DARK i Dragon monsteri, tako da sam se odlučio za kombinaciju oba: Verz Zahhak (decent ATK i solidan efekat) i Divine Dragon Apocralyph (odlična sinergija sa samim deckom).

I na kraju...


[3] Verz Zahhak
[3] Divine Dragon Apocralyph
[3] Lightpulsar Dragon
[3] Darkflare Dragon
[3] Eclipe Wyvern
[2] Ryko, Lightsworn Hunter
[2] Lyla, Lightsworn Sorceress
[2] Wulf, Lightsworn Beast
[2] Judgment Dragon
[2] Red-Eyes Darkness Metal Dragon
[1] Lumina, Lightsworn Summoner
[1] Gragonith, Lightsworn Dragon
[1] Ehren, Lightsworn Monk
[1] Jain, Lightsworn Paladin
[1] Garoth, Lightsworn Warrior
[1] Black Luster Soldier - Envoy of the Beginning

[3] Solar Recharge
[2] Mystical Space Typhoon
[1] Heavy Storm
[1] Dark Hole
[1] Charge of the Light Brigade
[1] Monster Reborn


To je to... Imam par predloga, kao npr., izbacivanje BLS-a (ne služi temi, odskače od teme decka), i ubacivanje Lightsworn-a, ili Card Trooper-a ili još jednog MST-a.
Ako neko pita zašto igram Ehren i Gragonith-a, a ne još Ryko-a ili Lyla-i, to je zato što JD zahteva različite LS monster-e u groblju, ne vredi mi ništa ako nabijem 3 Ryko-a u groblje. Besides, Gragonith je Dragon, pa može se iskoristiti kao cost za Darkflare.

Tako da... Komentarišite, fixajte (ne u venu)... Pomozite decku, ima potencijala. Smile

Pozdravi,
~JoXa
Back to top Go down
SaberVaultSvperstar
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist
SaberVaultSvperstar


Posts : 5058
Join date : 2011-06-01
Location : 's all relative!

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 11:38

E,ovo zaista izgleda fino.
Back to top Go down
Cira
Forumski Pro
Cira


Posts : 1684
Join date : 2011-11-05
Age : 27
Location : Srbija

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 11:42

Da, ja cu da ih napravim. Videcu kako rade, ako krenem da surim sve redom postace main deck Smile.
Back to top Go down
Choko Smoky
Happy end!!!
Choko Smoky


Posts : 4272
Join date : 2010-11-12

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 12:08

Ovo je odlicno.

BLS ne diraj, nema veze sto otskace od teme.

Gde je Foolish Burial?
Back to top Go down
JoXa
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
JoXa


Posts : 1811
Join date : 2010-11-12

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 13:31

Hvala svima Very Happy Čini mi se da je ovo najbolji deck koji sam napravio. Smile

@Smoky: Stavljao sam Foolish pre (kada sam totalno zaboravio na Darkflare i Eclipse lol), ali nemam pojma gde da ga uguram. :\
Back to top Go down
Scorpion
Secret Rare Duelist
Secret Rare Duelist
Scorpion


Posts : 2307
Join date : 2011-10-29
Location : Kruševac

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 14:26

upravo sam testirao ovaj deck na dn-u i score 8:1 onaj jedan poraz je protiv nekog modernog xyz(yeah right) deck-a sa zecom tour guideom i tour busom prizove zeca onda utopiu u sledecem potezu tour guida prizove leviara reciklira zeca jos jedan xyz ...Inace ovo ti je stvarno najbolji deck koji si napravio samo nastavi da smisljas deckove svaka cast! Very Happy

sve naj...

Back to top Go down
JoXa
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
JoXa


Posts : 1811
Join date : 2010-11-12

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 14:32

Ja ne znam kako vi postižete te rezultate, a ja ne D:

Ili mi se nabiju svi Dragoni ili LS-i. Neutral
Back to top Go down
Admin
vlas' u ovo selo
Admin


Posts : 13297
Join date : 2010-11-11

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 14:47

lol izgubio si od tarda koji je pozvao utopiu umesto laggiu
Back to top Go down
http://yugiohsrbija.iz.rs
JoXa
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
JoXa


Posts : 1811
Join date : 2010-11-12

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 14:50

Ma ćuti. Imao sam Dark Hole da opalim na 4 monstera, ali neeeeee on spiči mi Sorca da s' ubijem.

P.S. GLEDAO SI TO? FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Back to top Go down
Kenny
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
Kenny


Posts : 889
Join date : 2010-11-12
Location : NBGD

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 14:58

evo i ja da se javim xD......deck sabija skrozzzzzzzzzz Very Happy...svaka cast joxo Wink
Back to top Go down
JoXa
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
JoXa


Posts : 1811
Join date : 2010-11-12

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 9 Feb 2012 - 15:00

LOL, podigao sam Savu iz groba (inb4 South Park pun)! 'fala Kenny! Very Happy
Back to top Go down
Kenny
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
Kenny


Posts : 889
Join date : 2010-11-12
Location : NBGD

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyFri 10 Feb 2012 - 9:38

hahahaahh ma nisam umro xP nego mrzi me vise da se bavim
Back to top Go down
Rider of the Lightning
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
Rider of the Lightning


Posts : 2170
Join date : 2011-09-18
Age : 110
Location : Jagodina City

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyFri 10 Feb 2012 - 21:32

Veri veri najs rivju Very Happy
Ovo mozda napravim i irl,ako GB fejluju(sto je vrlo mala verovatnoca XD ).
x3 structure i singlovi me izadju manje od 100e i think.


Btw,predlog za novi deck:
Red-eyes ili blue-eyes deck,bilo bi bas,bas cool Very Happy
Back to top Go down
JoXa
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
JoXa


Posts : 1811
Join date : 2010-11-12

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyFri 10 Feb 2012 - 21:46

Hvala svima ^^

Red-Eyes ili Blue-Eyes? Au. xD Nisam siguran da li mogu da ti izađem u susret.
Back to top Go down
Choko Smoky
Happy end!!!
Choko Smoky


Posts : 4272
Join date : 2010-11-12

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptySat 11 Feb 2012 - 10:25

Idi na BEWD Exceed.

'nuff said.....
Back to top Go down
Scorpion
Secret Rare Duelist
Secret Rare Duelist
Scorpion


Posts : 2307
Join date : 2011-10-29
Location : Kruševac

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptySat 11 Feb 2012 - 14:22

mozda bi i mogao da se napravi red-eyes deck sa tri red-eyesa,tri red eyes black chick,2-3 red eyes black metal dragon,tri ancient rules i tako moglo bi mozda neto da se iskombinuje
Back to top Go down
Crack
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist
Crack


Posts : 3005
Join date : 2011-10-15

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptySat 11 Feb 2012 - 14:45

Deck je fenomenalan Very Happy Svaka cast Very Happy
Back to top Go down
Boki"96
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Boki


Posts : 1054
Join date : 2011-03-31
Age : 28
Location : Jagodina

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyWed 22 Feb 2012 - 11:16

Ovaj deck me odusevio. Inace volim deckove koji rade na chaos principu, ali ovo je ludilo. Ja tu nista ne bi izbacivao jedino bi dodao:
Return from the Different Dimension x1
Burial from a Different Dimension x1
Different Dimension Master x1
Lightsworn Barrier x2

I jos jednu Lumniu, a izbacio bi Wulf-a verovatno. Sta mislis o tome? Smile
Back to top Go down
Crack
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist
Crack


Posts : 3005
Join date : 2011-10-15

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyWed 22 Feb 2012 - 11:25

Boki"96 wrote:
Ovaj deck me odusevio. Inace volim deckove koji rade na chaos principu, ali ovo je ludilo. Ja tu nista ne bi izbacivao jedino bi dodao:
Return from the Different Dimension x1
Burial from a Different Dimension x1
Different Dimension Master x1
Lightsworn Barrier x2

I jos jednu Lumniu, a izbacio bi Wulf-a verovatno. Sta mislis o tome? Smile

Return from different dimension moze,ali nije neophodan...
Burial from Different dimension nepotreban
Different dimension master - Imas 8-9 spellova i svi su ti potrebni tako da ono,moze ali bolje da ga ne ubacis
Lightsworn Barrier-e su dobre ali cini mi se da ne ulaze u koncept decka Very Happy

Za luminu zavisi,ako imas 2x Wulf onda moze,ako imas samo jednog onda ne ide,jer se teze poziva JD. Very Happy

Moj savet....ubaci foolish i D.D.R Very Happy
Back to top Go down
Boki"96
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Boki


Posts : 1054
Join date : 2011-03-31
Age : 28
Location : Jagodina

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyWed 22 Feb 2012 - 20:55

-Return from different dimension, ako mene pitas bolji je od D.D.R. pogotovo ako nabijes RFG sve najace monstere.

-Burial From the Different Dimenssion je potreban na primer kad imas u ruci dva monstera koji se pozivaju na chaos principu a imas samo 1 par dark-light cudovista, tako da iskoristis taj par za pozivanje jednog cudovista, a onda burialom vratis taj par pa ga iskoristis i za drugo cudoviste. Ili ako imas jedno cudoviste koje radi na chaos principu a nemas upste nijedan par dark-light cudovista, a imas ih RFG, vratis ih burialom i onda ga iskoristis za to cudoviste.

-Lightsworn Barrier je dobar jer u decku, nemas ni jednu klopku koja bi ti sluzila za zastitu cudovista, a pored toga koristis je za millovanje karata, tako da nebi trebala da steti decku. Ja bi cak ubacio i 3 kom. posto sam odlucio da izbacim D.D.M. jer sam prevideo da moraju da se dicarduju spellke, mislio sam da mogu bilo koje karte.

-Sto se tice Lumnie, po Joxinoj listi u deck idu dva wulfa, a nije mi on toliko potreban tako da mogu da ga izbacim da bi ubacio lumniu.

I Foolish deluje koristan ali ono lightsworni ti vec izbace dosta karata na groblje, tako da ne verujem da bi ti bio potreban, jedino mozda u prvom potezu, ali i tad bi morale jos neke karte da se padnu sa njim. Smile
Back to top Go down
Crack
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist
Crack


Posts : 3005
Join date : 2011-10-15

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 23 Feb 2012 - 13:43

Foolish moze da izbaci wyverna,wulf-a,Pulsara.
+
Imas razne kombinacije,npr.Izbacis REDMD-a i vratis ga u ruku posle sa Apocralyph,ili nesto izbacis za luminu,ili skupljas hranu za JD-a...

Foolish obavezno Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Boki"96
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Boki


Posts : 1054
Join date : 2011-03-31
Age : 28
Location : Jagodina

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyThu 23 Feb 2012 - 19:53

Ok i folish. Onda je moja konacna odluka za dopunu decka sledeca:
Return from the Different Dimension x1
Burial from a Different Dimension x1
Foolish Burial x1
Lightsworn Barrier x2

I izbaciti jednog wulfa, a dodati jos jednu Lumniu. Smile
Back to top Go down
ningen
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist



Posts : 5611
Join date : 2010-11-12
Location : Epikcentar

Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! EmptyFri 24 Feb 2012 - 16:21

Gay deck is gay.
Back to top Go down
Sponsored content





Lightsworn Legion! Empty
PostSubject: Re: Lightsworn Legion!   Lightsworn Legion! Empty

Back to top Go down
 
Lightsworn Legion!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Lightsworn Legion (Lightsworn Stun 2.0) Sept 2013 TCG
» Dragunity Legion
» lightsworn
» Lightsworn
» Lightsworn deck profile

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt! :: Deckovi / Špilovi-
Jump to: