Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Pozdrav, dragi posetioče!
Dobrodošao na Yu-Gi-Oh! Srbija Forum!
Molim te pročitaj ceo ovaj prozor... Hvala!

1. Registracija je vrlo poželjna zato sto ti omogućava da u potpunosti učestvujes u zajednici i samim tim se bolje informišeš o svim aspektima igre koji te zanimaju.

2. Pročitaj i poštuj pravila koja su jasno istaknuta, takodje postoji i kratki vodič za nove članove!

3. Srećno i uživaj!
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt!

Forum je zatvoren.
 
HomePortalLatest imagesRegisterLog in

 

 Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?

Go down 
+37
AleksandarAca
gruja
GmHooD
Unholly_Priest
eschyXZ
Malior
Lovac
Ginekolog ™
JoXa
Machinist
Kinez
zaborgmonarch
Zeeborg
Igrit
Shotokan5
Lazar Milin
velja_the_SIX
Gospodin
SO/MI
HAGEN
Dragon Commander
Bokisa
Vax2
Dzoni Padinjak
girugamesh
Alhemičar
verymostpersona
SaberVaultSvperstar
strahinja6raicevic
Hyozanryu
Honest
djshan
čovek
Orbz
Aginor
SsS
Rider of the Lightning
41 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next

Koji vam je omiljeni Yu-Gi-Oh! serijal?
Yu-Gi-Oh! by Toei (lost season)
Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_lcap3%Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_rcap
 3% [ 3 ]
Yu-Gi-Oh! glavni
Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_lcap50%Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_rcap
 50% [ 56 ]
Yu-Gi-Oh! GX
Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_lcap32%Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_rcap
 32% [ 35 ]
Yu-Gi-Oh! 5DS
Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_lcap11%Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_rcap
 11% [ 12 ]
Yu-Gi-Oh! ZEXAL
Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_lcap4%Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? I_vote_rcap
 4% [ 5 ]
Total Votes : 111
 

AuthorMessage
Rider of the Lightning
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
Rider of the Lightning


Posts : 2170
Join date : 2011-09-18
Age : 110
Location : Jagodina City

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyWed 5 Oct 2011 - 15:17

DAkle koji vam je omiljeni Yu-gi-oh serijal i zasto bas taj?

Mozete i da stavite koji vam se najmanje svidjao itd.
Back to top Go down
Rider of the Lightning
Ultimate Rare Duelist
Ultimate Rare Duelist
Rider of the Lightning


Posts : 2170
Join date : 2011-09-18
Age : 110
Location : Jagodina City

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyWed 5 Oct 2011 - 15:57

Meni licno je GX jer ima najbolje duele i u prvi plan je stavljen sam dueling,a ne prica.
Back to top Go down
SsS
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
SsS


Posts : 1085
Join date : 2010-11-26
Age : 25
Location : Beocin

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyWed 5 Oct 2011 - 20:27

meni je oniljen YGO glavni Very Happy jer ima najbolju pricu,(kakav je to anime bez dobre price Cool ) a i sam po sebi je super Wink
Back to top Go down
https://www.facebook.com/
Aginor
Moderator
Aginor


Posts : 4050
Join date : 2011-09-10
Age : 31
Location : Kambodža

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyWed 5 Oct 2011 - 20:30

Izvorni. Laughing
Back to top Go down
Orbz
Super Rare Duelist
Super Rare Duelist
Orbz


Posts : 985
Join date : 2011-06-09
Age : 27
Location : Bgd

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyWed 5 Oct 2011 - 20:32

gledao sam samo prvi onaj i malo gxa pre 4-5 godina.

Sudeci da je gx tesko sranje, prvi:roll:
Back to top Go down
čovek
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
čovek


Posts : 1399
Join date : 2011-01-02
Age : 25
Location : wot?

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyWed 5 Oct 2011 - 22:01

odgledao sam danas pola toei-a na yt.... TOEI RULEZZ
Back to top Go down
SsS
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
SsS


Posts : 1085
Join date : 2010-11-26
Age : 25
Location : Beocin

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyThu 6 Oct 2011 - 9:22

evo sajta na kome je bolje http://www.gogoanime.com/anime-list tu ima svakakvih animea Wink
Back to top Go down
https://www.facebook.com/
djshan
Novopridošli član foruma



Posts : 8
Join date : 2011-10-01

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 9 Oct 2011 - 15:52

5DS Smile
Back to top Go down
Honest
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Honest


Posts : 1163
Join date : 2011-03-22
Age : 27
Location : Nis

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySat 15 Oct 2011 - 21:42

slazem se sa raiderom najjj je gx dueli su extraaa nije losss ni prvi ali gx me je natero da pocenm ozbiljno da igram ovu igru .....


Uz pomoc mog glasa gx i 5ds su izjednaceni

A zasto mi se nije dopao 5ds????

Sta ce ti motor da bi igrao jednu od najj igara na svetu ,,,, motori su ih iskvarili i syncro sistem mi se nije bas dopao zato ga i ne koristim na dn


Last edited by Honest1997 on Sun 16 Oct 2011 - 17:47; edited 1 time in total
Back to top Go down
Hyozanryu
Moderator
Hyozanryu


Posts : 6450
Join date : 2010-11-12

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 16 Oct 2011 - 14:27

Toei.

Ostali su retardirani, svaki u određenoj meri.
Back to top Go down
Aginor
Moderator
Aginor


Posts : 4050
Join date : 2011-09-10
Age : 31
Location : Kambodža

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 16 Oct 2011 - 14:40

Meni se GX a i sezone posle njega ne sviđaju jer nema te dramatike i taktike u duelima koje su bile u prvom YGO... Smile
Back to top Go down
SsS
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
SsS


Posts : 1085
Join date : 2010-11-26
Age : 25
Location : Beocin

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 16 Oct 2011 - 15:16

brate prvi je naj naj

oni dueli pa opening joj najezim se cim ga cujem
Back to top Go down
https://www.facebook.com/
strahinja6raicevic
Common Duelist
Common Duelist
strahinja6raicevic


Posts : 158
Join date : 2011-11-06
Age : 26
Location : Kragujevac

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 10:33

meni je onaj prvi najbolji i ima dobru pricu i meni je mnogo zanimljiviji nego ovi noviji Very Happy
Back to top Go down
SaberVaultSvperstar
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist
SaberVaultSvperstar


Posts : 5058
Join date : 2011-06-01
Location : 's all relative!

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 13:32

5D's.Ubedljivo najbolji...
Back to top Go down
verymostpersona
Secret Rare Duelist
Secret Rare Duelist
verymostpersona


Posts : 2809
Join date : 2011-01-19
Age : 30
Location : Beograd

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 21:12

5d's mi je nekako najbolje uradjen od svih,ali ipak moj glas ide za gx Smile) ipak je u gx akcenat bacen na duele
Back to top Go down
Alhemičar
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Alhemičar


Posts : 1233
Join date : 2011-10-08
Age : 27
Location : Gvozdac

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 21:24

Moze li ko da mi objasni sat je Toei? XD
Meni je prvi jer obozavam karte is tog perioda,vise mi se svidja taj nacin igre od novog ja ustvari igram vecinom na normal summon,samo nekad synchro i xyng ali nije potrebno SS da bih se danas pobedilo XD XD XD XD imam svedoke na forumu XD XD XD
Back to top Go down
verymostpersona
Secret Rare Duelist
Secret Rare Duelist
verymostpersona


Posts : 2809
Join date : 2011-01-19
Age : 30
Location : Beograd

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 21:32

toei je valjda onaj season zero...jel tako?
Back to top Go down
SsS
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
SsS


Posts : 1085
Join date : 2010-11-26
Age : 25
Location : Beocin

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 21:56

da ona serijal koji nije prikazan nigde vise sem u japanu
Back to top Go down
https://www.facebook.com/
Hyozanryu
Moderator
Hyozanryu


Posts : 6450
Join date : 2010-11-12

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 22:12

Da, Toei je takozvani Season Zero. Toei je u suštini firma koja je "crtala" crtani film, odatle ime.

Dakle, prvi serijal koji je YGO, a ujedno i nije.
Da pojasnim.

Season Zero je prva uspešna kreacija Kazukia Takahašia. U tom serijalu se nalazi set standardnih likova iz nama poznatog prvog serijala (Yugi, Joey, Tristan, Tea, Kaiba. Bakura itd. - mada imaju drugačija, japanska imena).
Priča je relativno slična - klinac sa ludom frizurom od svog dede dobija drevnu egipatsku slagalicu koju on sklapa, i oslobađa se duh drevnog faraona koji mu postaje alter ego. Ovo vam je poznato.

Caka - faraon je drugačiji od onog kog mi znamo, kao i sama postavka serijala. Nema igre kartama, nema turnira i zajebancija. Priča prati Yuugia (Yugi) kako se probija kroz život sa ortacima na putu punom raznih bilmeza, krimosa i ostalih isfrustriranih tipova.
U svakoj epizodi on se sukobljava sa drugim likom, i svaki put kad se to desi, Yuugiu se budi "drugo ja" (faraon) koji poziva protivnika na Igru Senki. Igra Senki nije neka određena igra, već je često vrsta zagonetke odn. neke mozgalice, logičko-strateško-taktičko-jebačke zezalice ili pak društvene igre (RPG npr.) u kojoj, kao što se da pretpostaviti, neprijatelj gubi. E sad, gubljenje.
Nema banovanja u "Carstvo senki", nego se poraz plaća životom, razumom, dušom ili telom (jako često), ili pak protivnik samo zaradi lekciju o etici i moralu (ovo je ređe).
Prilično brutalno, u suštini.

Serija nije dugo trajala, ako se dobro sećam (manga je išla duže, mnogo duže). Naime, iako popularna, jedna stvar u celom serijalu je bila istaknuta.
Naime, dragi nam Kazuki je za jednu specifičnu epizodu, u kojoj se Yuugi sukobljava sa svima nam poznatim Kaibom (koji je tada bio zelenokos) osmislio igru koju je nazvao Duel Monsters. Igra je bazirana na tada i sada popularnom Magic: The Gathering-u. U toj epizodi su se dvojica likova sukobila u popularnoj igri kartama koju je faraon začinio i napravio od nje Igru Senki, gde su čudovišta iskakala iz karata, lomila lustere i pravila veliku materijalnu štetu.

Fanovi su se oduševili ovim, i Kazuki je, pod pritiskom istih kao i svojih izdavača, odlučio da napravi takozvani "reboot" serijala, i ovaj put ga predominanto fokusira na igru kartama. Ujedno je i ublažio samu tematiku serije, tako da bude prihvatljivija za decu, mada je mnoge detalje (okultne pojave i karakteristike raznih likova, povezanost sa raznim religijskim temama, gubljenje duše itd.) zadržao. Ujedno je razradio mehaniku igre, napravio nove karte (koje je pre Konamia izdavao Bandai, ako se ne varam) - mada je igra i dalje dosta podsećala na MTG - vremenom se udaljila od svog pretka i osamostalila se.

Sada, novi serijal postaje popularan, širi se svetom itd. Šupci poznatiji kao 4Kids (američka kompanija koja se specijalizuje za sinhronizaciju i adaptaciju japanskih dečijih crtanih serijala publici Zapada) su blago izmenili seriju, doterali i promenili neke likove (verovatno je najveća promena što su Kaibu napravili mnogo većim skeptikom nego što jeste), a i izmenili neke detalje o igri i čudovištima "da se dobra deca ne bi bunila i postala sklona silovanjima".
Sinhronizaciju ovog serijala smo i mi gledali na RTS, pre toga na HRT (ko je imao kablovsku u to vreme).

To bi bilo to, mala istorija prvog YGO-a.

Imajte na umu da je 4Kids izmenio sve dosadašnje serijale (čitaj usrao), tako da se strogo preporučuje gledanje originalnih japanskih, sa kvalitetnim prevodom na engleski.
Back to top Go down
SaberVaultSvperstar
Ghost Rare Duelist
Ghost Rare Duelist
SaberVaultSvperstar


Posts : 5058
Join date : 2011-06-01
Location : 's all relative!

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 22:17

4Kids uglavnom sve pos*re -.-
Back to top Go down
Hyozanryu
Moderator
Hyozanryu


Posts : 6450
Join date : 2010-11-12

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 22:24

SaberVaultSvperstar wrote:
4Kids uglavnom sve pos*re -.-

Ne uglavnom, nego uvek.
Back to top Go down
Alhemičar
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Alhemičar


Posts : 1233
Join date : 2011-10-08
Age : 27
Location : Gvozdac

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptySun 6 Nov 2011 - 23:17

Tojej u jednu rec kako sam shvatio je ustvari yugioh manga animirana posto u mangi(odicnoj) nema toliko duela(skoro da nema)
Back to top Go down
SsS
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
SsS


Posts : 1085
Join date : 2010-11-26
Age : 25
Location : Beocin

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyMon 7 Nov 2011 - 22:18

ja sam gledao toei i ne mogu nikako da shvatim sta se deilo sa jednim likom (znam da je ostao bez prstiju) ali na kraju epizode neko govori tom liku da se smiri da ce sve biti u redu i onda se cuo vrisak,e meni nije jasno cemu vrisak i tako to , i da lik je ukrao od "Honde"(tristana) neki sat
Back to top Go down
https://www.facebook.com/
girugamesh
Rare Duelist
Rare Duelist
girugamesh


Posts : 424
Join date : 2011-01-09
Age : 30
Location : Bar, Montenegro

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyTue 8 Nov 2011 - 0:12

@Hyozanryu
Svaka čast na ovom detaljnom objašnjenju.

4kids je postao popularan zahvaljujući Yu-Gi-Oh!
Prvi serijal koji su oni dubovali bio im je i najbolji a posle sve gore i gore (da ne pominjem 5D's). Potpuno nepotrebnog editovanja. Radnja priče nije u Japan nego u Ameriku i ostalo...
Vidio sam izbacili su nekoliko epizoda unedited originalne verzije samo imena likova isti kao 4kids veriziji a prezimena japanska. Trebali su da stave u prodaju unedited verziju na dvd a na televiziji da se prikazuje editovana verzija ali ovako...nešto kao što je Funimation uradio sa Dragon Ball Z Kai. ali tako je kako je...
Back to top Go down
Alhemičar
Ultra Rare Duelist
Ultra Rare Duelist
Alhemičar


Posts : 1233
Join date : 2011-10-08
Age : 27
Location : Gvozdac

Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? EmptyTue 8 Nov 2011 - 10:10

Jel gledao ko zekxal?
Ja sam na netu gledao japansku verziju,onako malo je bolja od 5DS
Back to top Go down
Sponsored content





Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty
PostSubject: Re: Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?   Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal? Empty

Back to top Go down
 
Omilljeni Yu-Gi-Oh! serijal?
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Novi YGO serijal koji krece na prolece u Japanu!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zvanični Srpski Yu-Gi-Oh! Srbija Sajt! :: Anime / Crtani Film-
Jump to: